Warning: A non-numeric value encountered in /home/zmitest/nn.in.ua/www/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148
Статті

В.Гайдукевич: Чому молоді і прогресивні програли на виборах?

…за межами хіпстерських кафешок і ФБ друзів просунутих не знає ДА ніхто. І “Силу людей” теж. Шкода? Так. Але самі винні.

Хотілося б, щоб все єдиним поривом, та не за виродків? Але ні. Ні явки особливо немає. Ні пориву. Ні особливого успіху молодих і прогресивних. Правда, величезної кількості виродків теж немає, погодьтеся. Так що не треба нарікати. Нинішній результат все ж краще порівнювати не з очікуваннями, а з результатом минулих виборів. Так-так…

Чому? Чому той же “Демальянс” або “Сила людей” не в топах? Тому що Facebook і реальність – це дві різні речі. Ось вийду я десь на перехрестя Радунської і Лисківської та запитаю у першого зустрічного: “Скажіть, а хто в “Демальянсі” відповідає за гуманітарний вектор? Ну, або хто від цієї партії може виразно говорити про містобудування? Ну, добре, про воєнну доктрину?” Ну, запитаю, а мені у відповідь очі квадратні… Тому що за межами хіпстерських кафешок і ФБ друзів просунутих не знає ДА ніхто. І “Силу людей” теж. Шкода? Так. Але самі винні.

Не достукалися. Може не так стукали?

Ні, фотографії з няшних “квартирників” – це так мімімішно, але вони не дають відповіді, як знести хрущовки і побудувати натомість щось нове, де взяти гроші на міст північніше Оболоні, як повернути трамвай у місто, куди “втулити” паркінги, як перестати опалювати взимку траву… А найголовніше, вони взагалі не працюють на широке коло. Словом, вузьке коло цих демократів, занадто далекі вони від народу.

До виборів у Рівному говорив з активісткою “Сили людей”. Вона розповіла, що партія зробила ставку на меседж “Місто комфортне для дітей”. Чому дітей? Пояснювали, але я щиро так і не зрозумів. Потреби дітей якось утеплять будинки? Запустять сміттєпереробний завод? Ні, це звичайно краще БЮТівських і УКРОПівських бордів про контрактну армію, але все ж. До речі, з розмови я так і не вивідав, а яка ж ідеологія в СЛ? Зрозуміло, що нові обличчя збираються разом, але, коли партії розмножуються як дрозофіли, їхня ідеологія залишається таємницею, а назви – це набір слів, під який можна підставити все що завгодно… у таких умовах просто “ми молоді і розумні” мало.

Голосування за старі проекти тільки доводить дефіцит нових. Нових ідеологічних!

Чому ДА відрізняється від СЛ? Вони в політичному спектрі однодумці чи конкуренти? Ось пофантазуємо, вибори в парламент, ДА (або СЛ) виграли одноосібно, хто стане міністром освіти? Оборони? Транспорту? Вони будуть вирішувати свої проблеми на основі механізмів і принципів демократів або республіканців? У партійних структурах є люди, які методично ведуть тематичні вектори? Хто вони?! Де? Київ окрім того, що всі бояться Гацька, нічого не почув резонансного. Блиск. А хто номер два? А якщо партія переобере лідера (таке можливо взагалі?), то хто буде наступним?

Тому й низька явка – старі набили оскому, але залишаються меншим злом, а нові залишаються незрозумілими, бо навчилися говорити з соцмережами та активістами. А де аргументи для тих, кому за 50? 60? А чому, незважаючи ні на які соцмережі, ті, кому 20, косяками не йдуть підтримати молодих?

Коли Тимошенко закрили, у БЮТі за документами було кілька сот тисяч партійців. Якщо б всі вони вийшли на Хрещатик, історія могла б піти зовсім не так. Скільки партійців у лавах нових партій? А може найкращим способом рекламувати себе, це приростати новими головами?

Немає меседжів, немає ідей, немає розуміння, як себе позиціонувати, ні осіб, ні зрозумілих і доступних поза інтернетом інформаційних кампаній, а значить комунікації з потенційним виборцем. І найголовніше, немає читабельних ідеологій. Хотілося б, але немає.

Правда є два роки до наступних місцевих, щоб зробити висновки, і наші бажання, нарешті, співпали з нашими можливостями.

Віталій Гайдукевич

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like