Warning: A non-numeric value encountered in /home/zmitest/nn.in.ua/www/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148
Статті

Франція і Німеччина тиснуть на того, з ким легше домовитися, і це Україна

Росія триматиме режим тиші до листопада. Їй вигідно домогтися зміни українського законодавства щодо виборів на окупованих територіях.

Аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна коментує перші заяви щодо зустрічі нормандської четвірки для Громадського радіо.

Вона каже, що ілюзорним перемир’ям Росії вдалося просунути свій план, і вибори на окупованих територіях, ймовірно, таки відбудуться. За її словами, про це свідчить і домовленість про зустріч глав МЗС нормандської четвірки у листопаді: «очевидно, домовлятимуться про механізм таких виборів», — каже Марія Золкіна.

«Судячи з цитат Оланда, вибори відбуватимуться в рамках українського законодавства. В комплексі заходів від 12 лютого не вказано, за яким саме Законом вони мають відбутися. Що ми маємо на виході: питання виборів було основним, Росії своїм ілюзорним перемир’ям вдалося просунути діалог щодо виборів, до того ж Оланд, сказав, що політично всім учасникам виборів має бути надано імунітет», — додає вона. В поправках від 16 вересня 2014 року зазначалося, що однією із умов виборів є виведення всіх незаконних формувань — про це Оланд не сказав жодного слова, і, напевне, з цього приводу згоди досягнуто не було. «Поки що сигнали більш негативні, ніж позитивні», — каже Марія.

«Стриманий оптимізм в устах Президента України в нинішній ситуації звучить як оптимістичний песимізм, як на мене. Для експертного середовища не було нічого неочікуваного. Єдине, на що сподівалися, — на те, що голос України звучатиме жорсткіше. Так, зараз переговори з української сторони ведуться впевненіше, ніж тоді, коли ухвалювався комплекс заходів 12 лютого. Але тоді й умови були інші. Зараз же Росія зацікавлена у тому щоб «Мінські угоди» виконувалися, зокрема,в політичному плані. Українська сторона має всі аргументи для того, щоб не йти на компроміс щодо виборів», — каже експертка.

«Росія триматиме режим тиші до листопада. Їй вигідно домогтися зміни українського законодавства щодо виборів на окупованих територіях. Франція і Німеччина тиснуть на того, з ким легше домовитися. Зараз це Україна», — каже Марія Золкіна. Велику загрозу експертка бачить у тому, що після ймовірних місцевих виборів на окупованих територіях війна перетвориться на внутрішній конфлікт і Україна не зможе просити про міжнародної підтримки. «Як Президент пояснюватиме українському суспільству ці домовленості, коли за усіма опитуваннями громадської думки громадяни не готові надавати преференції так званим «ДНР-ЛНР»? — запитує Марія Золкіна.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like