Warning: A non-numeric value encountered in /home/zmitest/nn.in.ua/www/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148
Статті

“Добровольці” виявилися хуліганами

Заява Кадирова – підготовка російського громадської думки “про всяк випадок”.

Заява Кадирова – підготовка російського громадської думки “про всяк випадок”, пише у своєму блозі на NEWSru.ua Віталій Портников.

Чеченський президент Рамзан Кадиров заявив, що на окупованій росіянами території українського Донбасу не залишилося “добровольців” з його республіки.

“Добровольці були там, зараз немає Коли перемир’я було, всіх наших добровольців запросили додому: … Давайте, сидите вдома Зараз там взагалі не повинно бути жодної людини Які були у нас там хулігани, ми їх привели додому” – заявив Рамзан Кадиров російському пропагандистського агентству РІА “Новости”.

Ця заява симптоматично. Причому варто зауважити, що Кадиров здійснив його не на якійсь нараді або зустрічі з громадськістю, а у спеціально організованому інтерв’ю для агентства, яке очолює головний брехун Кремля Дмитро Кисельов. При цьому агентство поспішило опублікувати заяву про виведення і “хуліганстві” чеченських “добровольців” на окупованих територіях за кілька годин до оприлюднення самого тексту інтерв’ю – що ще раз доводить: сама бесіда відбулася саме для того, щоб пан Кадиров подібна заява зробив. І всі інші слова – це лише чеченський гарнір до кремлівського блюду.

Ще недавно Рамзан Кадиров стверджував, що легко може дійти до Києва – був би наказ – і не може відповідати за чеченців, які воюють в Україні. “Ми не можемо дивитися за всіма, але ми нікого самі на війну не направляли – сказав Кадиров журналістам рік тому Але тепер виявилося, що він може дивитися за всіма. -. І може всіх повернути на батьківщину Принаймні, за його власним твердженням.

Інтерв’ю Рамзана Кадирова – а чеченський президент ніколи не став би говорити про “добровольцях-хуліганів” за власною ініціативою – в цілому вкладається в загальну концепцію “десакралізації” воюючих на Донбасі бандитів. Те про Бабаї статейка з’явиться – мовляв, наркоторговець і дармоїд. Те чеченські “герої” виявляються “хуліганами” – і так вважає не хто-небудь, а сам президент Чечні. Думаю, скоро ми дізнаємося багато нового про Гіві, Моторола та інших “борців за вільний Донбас” і “російський світ”.

Це аж ніяк не показник того, що Путін прийняв рішення про вихід з Донбасу. Це – підготовка російського “громадської думки” про всяк випадок. Слідство по “Боїнгу” наближається до кінця і скільки б Віталій Чуркін не тягнув руку вгору, висновки слідства будуть невблаганні для російського політичного і військового керівництва. Як і очікувалося відразу ж після знищення літака російським “Буком”, Росія має всі шанси перетворитися на світового ізгоя, упослідженого і лякаючого.

І в цій ситуації у Путіна і інших співучасників знищення людей залишається тільки один вибір – звалити провину за злочин на “добровольців”. Які до моменту, коли їх перетворять на жертовних овець кремлівського виправдання, виглядатимуть в ефірі Російського телебачення купкою “відморозків”, не здатних прорахувати наслідки своїх дій і підставили – страшно подумати! – Самого Путіна!

Це зовсім не означає, що російський президент виведе війська з Донбасу. Це означає, що у нього – принаймні, на думку самого Путіна – з’явиться можливість для маневру. Він зможе залишити на чолі “ДНР” її нинішнє керівництво, зможе замінити його більш “адекватними” діячами – і цілком можливо, що ідея Азарова і компанії з “урядом у вигнанні” якраз і пов’язана з планами повернення цієї групи “ефективних менеджерів” в Донецьк, зможе послати в “ДНР” російських чиновників для управління територією, як це вже було на першому етапі окупації.

Це – не рахуючи ідей про відмову від окупації Донбасу, яких у Путіна ще немає, але які цілком можуть з’явитися в міру погіршення економічної і соціальної ситуації в Росії.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like