31 березня 2022 року, місто Буча була звільнена від російських окупантів. Місто жило в окупації понад 33 дні. За інформацією Генеральної прокуратури України, за цей час в Бучі  було вбито 637 цивільних.

Ексгумували 422 тіла, а по всьому Бучанському району — 1173. 278 жителів Київської області вважаються зниклими безвісти.

Наразі 80 відсотків місцевих жителів повернулися у Бучу — це понад 40 тисяч осіб. Місто має великі плани на відбудову та розвиток. Понад 3 тисячі об’єктів: житлових, соціальних, критичної інфраструктури були знищені чи пошкоджені російськими окупантами. Нажаль, процес відновлення повільний, хоча і почався практично з перших днів деокупації, триватиме.