Служба безпеки та НАБУ викрили масштабну корупційну схему, яку організував його заступник Олександр Хейла. У результаті комплексних заходів заступника глави Міненерго затримано у Києві на хабарі у пів мільйона доларів.

За даними слідства, посадовець пообіцяв головам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну передати у користування гірничо-видобувне обладнання із шахт прифронтового р-ну Донеччини.

Мова йде про унікальне та дефіцитне устаткування однієї з державних вугільних компаній, яка розташована у межах найгарячішого напрямку східного фронту – Покровському.
Щоб отримати дозвіл на евакуацію обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону, навесні цього року представники галузі звернулися до заступника Міністра енергетики.
Служба безпеки поетапно задокументувала кожен із «траншів». І в результаті правоохоронці затримали посадовця Міненерго та трьох його спільників «на гарячому» після отримання частини хабаря.
Наразі всім чотирьом затриманим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).