Warning: A non-numeric value encountered in /home/zmitest/nn.in.ua/www/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148
Статті

Громадський цирк при ЛОДА

Можете собі уявити наскільки точним був підрахунок у залі з 200 людей. Пан Ківалов аплодував би стоячи, а Чечетов посміхався у могилі…

gromradaЯкщо ви любите цирк, але справжній набрид, а у Верховній Раді перерва – приходьте на нову Громадську раду при Львівській ОДА. Таке шоу не покажуть в жодному театрі й СТБ варто задуматися чи не час освіжити свій перелік новим проектом.
В чому ж справа спитаєте?:) Для початку, учасники. Біля 180 осіб захотіло представляти громаду, але більшість людей точно не чула про половину, а інша є старожилами, які ще динозарів бачили:) Але головна родзинка – популісти, яких люди таки знають, але не довіряють. Такі громадсько-політичні діячі клоуни роками імітують діяльність і ведуть брудні інтриги заради свого кар’єрного успіху. Втім, на виборах у них результати стабільно погані. Я міг би називати прізвища, але тямущі люди й самі зрозуміють про кого я дивлячись на перелік учасників. І хоч я не корінний львівянин, але мені неприємно, що громадським життям області вкотре займатимуться кар’єристи. Не важко здогадатися, що участь у Громадській раді є для них лише способом вибити собі гроші з бюджетних коштів.
Установчі збори відбувалися сьогодні, 30 березня. Така кількість людей якраз помістилася у актовому залі Палацу Мистецтв. Мене відразу насторожило як вони будуть голосувати і відповідь була очікуваною – старе добре підняття рук. Можете собі уявити наскільки точним був підрахунок у залі з 200 людей. Пан Ківалов аплодував би стоячи, а Чечетов посміхався у могилі(якщо з нього збереглося чим посміхатися після польоту). Я не стверджую, що була фальсифікація, але деякі конфліктні питання з однаковою підтримкою при такому підрахунку могли мати не об’єктивний результат.
Та казуси з голосуваннями лиш один з елементів. Від самого початку збори виглядали підозріло в плані їх законності. Незрозуміло ким обрана лічильна комісія, головуючий та секретар зборів, порядок денний і установчі документи… Все це було заздалегідь підготовано, що ніби й добре, але й створює певні підозри. Від старту й до кінця у залі лунали постійні суперечки ледь не щодо всього, що відбувалося. Було помітно, що багато учасників недолюблюють конкурентів або нікого не знають. Навіть здавалося, що без бійки чи скандалу не обійдеться, але присутні були надто зацікавлені у тому, щоб процес запустився. Не дарма ж вони проголосували включити в раду всіх. Уявляєте продуктивність органу, де 170 з чимось людей? І завдяки такому рішенню організації, що працюють роками з створеними недавно поставлені на один рівень важливості. До речі, конфлікт поколінь теж мав яскраве вираження. Молодші учасники, які складали меншість не мали впливу на ситуацію, але навіть балотуючись на посаду голови їх намагання критикувалися нібито «досвідченішими». А старе керівництво вперто прагне на третій термін піти. Яскравих кандидатів на голову майже нема, а деякі претенденти виявилися підставними особами, що зняли кандидатури після піару когось з інших. Саме розподіл посад найбільше цікавив учасників. Настільки, що багато з них явно не встигли ознайомитися із діючим нормативно-правовим регулюванням громадських рад. Тому виглядало це видовище не надто – 200 хижаків, у яких слюні течуть від передчуття майбутнього шансу відкусити шматок обласного бюджету для своєї організації.
Попри конфлікти і постійні непорозуміння справу таки довели до пуття. Інша річ чи законно і продумано все було. Якщо вам пощастить побачити відео з цього базароподібного збіговиська псевдоеліти, то про рівень заходу сумнівів не буде. Очевидно, що інститут громадських рад явно недосконалий і потребує багатьох змін. Певні ідеї у мене є, але ж кому це потрібно?:)

Іван Лендєл

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like